Zdalne nauczanie 18.01.22r

utworzone przez 17 sty 2022Zdalne nauczanie grupa 4

Temat: Prezenty dla Babci i Dziadka

Witajcie drogie Czwóreczki.

Dzisiejsze zajęcia zaczniemy od gimnastyki buzi.

Na początek robimy krótki wdech przez nos i długi wydech ustami. Powtarzamy ćwiczenie 3x.

Następnie zapraszam was na krótki spacer po łące, wyobrażamy sobie, że rośnie na niej dużo pięknych pachnących kwiatów dla babci i dziadka. Podchodzimy do każdego kwiatka i wąchamy go – wciągamy powietrze nosem, zatrzymujemy wdech (żeby zapamiętać piękny zapach) i wypuszczamy powietrze nosem. Brawo!!

Dzisiaj troszkę pobawimy się przy muzyce. Proszę abyście wysłuchali tekstu piosenki Wesoła babcia. Pamiętajcie, że część piosenki gdzie powtarza się tekst i melodia to refren. ( Bardzo proszę Rodziców o włączenie piosenki)

Piosenka: tutaj

Rozmowa na temat piosenki: (Powiedźcie swoim rodzicom)

  • Jaki jest nastrój piosenki (czy jest ona smutna, czy wesoła)
  • Jakie ma tempo ( szybkie czy wole).
  • Jaka jest babcia z piosenki?
  • Jakie są wasze babcie?
  • Czy pomagacie babcią?

Zapraszam was na chwilę zabawy przy muzyce

Proszę abyście teraz wraz z rodzicami wymyślili Życzenie dla babci i dziadka i zapisali je na kartkach z cechami (z wczorajszych zajęć).

Zabawa Taniec rąk. Zaraz rodzice puszczą wam jeszcze raz piosenkę Wesoła babcia. Waszym zadaniem będzie pokazanie tekstu piosenki za pomocą rąk (czyli np. moja babcia lubi śpiewać- pokazujemy, że śpiewa przez mikrofon, moja babcia lubi grać- pokazujemy jak gra np. na gitarze itp.)

Na koniec proszę, abyście wykonali pracę plastyczną. Pod życzeniami, które wcześniej pisaliście z rodzicami, proszę namalujcie różnymi technikami plastycznymi ( farbami, kredkami, wyklejankami z papieru) Kwiaty dla Babci i Dziadka.

To już koniec dzisiejszych zajęć. Do zobaczenia jutro.

Czytaj także . . .