Zdalne nauczanie 30.11.21(wtorek)

utworzone przez 29 lis 2021Archiwum

Wtorek 30.11.21

Temat: W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Obejrzyjcie film.

Proszę Rodziców o odczytanie listu od Świętego Mikołaja:


Kochane dzieci i drodzy rodzice z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Sułkowicach. Już nie mogę doczekać się spotkania z Wami – a WY? Mam dla Was dobrą wiadomość! W tym roku pierwszym miejscem jakie odwiedzę będzie Wasze Przedszkole! Rozmawiałem z Waszymi bliskimi i wszyscy zgodnie powiedzieli, że byliście bardzo grzeczni. Panie z Waszego przedszkola powiedziały mi, że bardzo ładnie wykonujecie wszystkie zadania i sprzątacie zabawki w  Waszej sali ( chociaż niektórzy muszą nad tym popracować). Myślę, że zasłużyliście na wyjątkowe prezenty. Już niedługo Wam je dostarczę, ale jeszcze długa droga mnie czeka. Czekajcie na mnie cierpliwie.  O drodze, którą do Was jadę, opowiedzą Wam Rodzice. Zobaczcie sami jakie muszę mieć silne renifery, szybkie sanie i mocne nogi. Sprawdźcie sami czy to takie łatwe.

Pozdrawiam Święty Mikołaj.

A teraz przygotujcie się do podróży jaką odbywa Święty Mikołaj, by dotrzeć do Was z prezentami: Proszę o odczytanie przez Rodziców tekstu pogrubionego (polecenia znajdują się w nawiasach)

Mikołaj mieszka daleko stąd w krainie gdzie jest bardzo dużo śniegu i wychodząc ze swojego domu musi przejść przez wysokie zaspy śniegu (rodzice siedzą  na dywanie, nogi wyprostowane, rozłożone, zadaniem dzieci jest przejście pomiędzy nogami z wysoko podniesionymi kolanami).
 
Gdy już przejdzie zaspy dopiero wtedy Mikołaj zaprzęga renifery i wsiada do swych sań  by zacząć swoją podróż (rodzice wstają i w rytmie muzyki wyruszają w podróż dookoła sali ciągnąc sanie czyli  trzymane za ręce dzieci).


Przemierzył już krainy gdzie leży dużo śniegu i  wiecie gdzie do jechał?  Na pustynię, teraz jego sanie i renifery muszą przejść przez pustynie na której jest dużo sypkiego piasku (rodzice kładą się na wznak na brzuchu a dzieci przechodzą przez nich na czworakach).

Mikołaj przeszedł przez pustynie i dotarł na lotnisko z którego poleciał samolotem do Polski (dzieci wraz z rodzicami ilustrują muzykę ruchem).Z lotniska Mikołaj przesiadł się w samochód i najpierw jechał przez wysoki  most a potem przez wąski tunel (rodzice najpierw schylają się i robią most a potem stają szeroko nogami. Zadaniem dzieci jest przejść pod mostem nie dotykając go).

Święty Mikołaj bardzo się zmęczył, zaparkował swoje autko i zameldował się w hotelu tam usiadł na bujanym fotelu i odpoczywa przed jutrzejszą podróżą (rodzice siedzą na dywanie ze złażonymi nogami po turecku na nogach sadzają dzieci obejmują je i kołyszą do przodu i do tyłu oraz na boki).


Czy odpoczęliście już? Powiedzcie mi teraz czy łatwa jest jego droga? Dlatego teraz spróbujcie zaśpiewać dla niego piosenkę 

Wykonajcie dla niego w nagrodę mały prezencik.

Wykonajcie portret Mikołaja. Możecie używać różnych środków plastycznych

( kredki, farby, pastele, papier kolorowy, bibuła- co macie dostępnego w domu) 

Oto kilka propozycji:

Język angielski:

Posłuchajcie piosenki

W linku poniżej od 40 sekundy pokazane są ruchy do piosenki.

Miłej zabawy.

Czytaj także . . .